Čo je HoReCa , POS HoReCa

HoReCa (Choreka) je segmentom služieb a distribučným kanálom pre tovar s priamou spotrebou tovaru v mieste predaja.
Termín HoReCa je skratka slov označujúcich miesta predaja s priamou konzumáciou tovarov a služieb: Hotel, Reštaurácia, Stravovanie / Kaviareň (catering).
HoReCa (Choreka) ako segment služieb – to sú služby hotelov, hotelov, penziónov, prenájmu apartmánov. Tento pojem sa vzťahuje na rozsah pohostinských a stravovacích služieb.
Obchodný kanál HoReCa (Sektor Choreka) spája stravovacie zariadenia, služby, dodávateľov b2b, ďalší predaj tovaru v predajniach HoReCa, ako aj výrobcov týchto tovarov a sprostredkovateľov informácií a marketingu.
Segment HoReCa v poslednej dobe prudko narastá. Počet klubov a hotelov, reštaurácií, barov rastie. Spolu s tým sa spoločnosť HoReCa  podnikom rozvíja, vznikajú spoločnosti, ktoré sa špecializujú na dodávky špeciálnych zariadení, dekoratívnych predmetov, textilu, osvetlenia, uniforiem pre zamestnancov a iných exkluzívnych produktov pre bary, reštaurácie, hotely a stravovacie podniky.
Predajné miesta HoReCa. Všetky miesta poskytovania potravín spadajú pod definíciu predajného miesta Horeca. Predajné miesta HoReCa integrujú proces priameho používania produktov v mieste nákupu služby spotrebiteľom. Sektor HoReCa zahŕňa: reštaurácie,

hotely, kaviarne, bufety, nočné kluby, jedálne, bistrá, potravinové zariadenia.
Produkty HoReCa sú tovar na predaj v bodoch HoReCa, ako aj tovar a vybavenie na podporu podnikov HoReCa. Tento typ produktu zahŕňa:
potraviny určené na priamu spotrebu: alkohol, cigarety, mrazené výrobky atď. tovar na predaj na predajných miestach HoReCa;
polotovary na následnú prípravu: mrazené a sublimované výrobky atď. tovar na konečnú prípravu na predajných miestach;
exkluzívne prémiové produkty pre reštaurácie;
špecializované zariadenia HoReCa, rôzne zariadenia pre hotelový a reštauračný priemysel;
B2B produkty na podporu činností podnikov, spotrebného materiálu pre HoReCa;
tovar nepotravinárskej skupiny – spotrebný materiál pre služby zákazníkom.
Materiály POS HoReCa

sú propagačné a reklamné materiály, ktoré podporujú propagáciu značky alebo produktu na predajných miestach spoločnosti HoReCa. Medzi tieto typy marketingových nástrojov patria: stojany na obrúsky, popolníky, stany na štítky, stánky s menu a pod.
HoReCa catering je segment stravovacích a potravinárskych služieb mimo stacionárnych bodov HoReCa.
Marketing HoReCa. Stojí za to oddeliť marketing predajných miest HoReCa a marketing tovarov predávaných prostredníctvom predajných miest HoReCa.
Marketing produkty predávaných prostredníctvom HoReCa – marketingová propagácia a propagácia predaja tovaru v mieste predaja. Sektor HoReCa nie je určený na predaj vo veľkých objemoch, ktoré sa používajú pre dodávateľov a predajcov maloobchodu. Spravidla platí, že pre spotrebiteľské značky je HoReCa špecifickým kanálom, ktorý sa používa na rozšírenie prítomnosti na trhu a vytvorenie imidžu značky. Predaj tovaru v bodoch HoReCa nám umožňuje pridávať do výrobku pridanú hodnotu vďaka podniku, umenia obsluhy a skúsenostiam kuchárov. Tento kanál aktívne stimuluje propagáciu určitých značiek v maloobchode.