Lacné plexisklo, cena plexiskla

Plexisklo cena

 

  1. Lacné plexisklo
  2. Cena plexiskla

Lacné plexisklo

Naši klienti sa nás často pýtajú, kde kúpiť lacné plexisklo.

Poďme si definovať, čo je lacné plexisklo a prečo je to lacné.

V mnohých ohľadoch je cena plexiskla určená obchodnou značkou výrobcu, často za to musíte zaplatiť až 25% z ceny plexiskla. Prítomnosť ochrannej fólie ovplyvňuje aj cenu plexiskla, spravidla lacné plexisklonemá fóliu, ale papier, ktorý chráni plexisklo pred poškriabaním.

Typ plexiskla ovplyvňuje aj cenu – je tam liaté plexi a PMMA. PMMA možno považovať za lacné plexisklo.

Plexisklo je ľahký, odolný materiál so súborom jedinečných vlastností: vysoká priepustnosť svetla a odolnosť voči poveternostným vplyvom.

Nemennosť fyzikálnych a optických vlastností počas prevádzky – pri zahrievaní, vystavení vode a ultrafialovým lúčom, odolnosť voči ultrafialovému žiareniu, dobré elektrické izolačné vlastnosti, nezmenené aj pri dlhšom vystavení vode.

Materiál je nezávadný a odolný. Nežltne, nekrehne a nestráca priepustnosť svetla ani po dlhšom vystavení prostrediu.

Plexisklo je možné píliť, pilovať, vŕtať, frézovať, brúsiť, lepiť na seba a iné materiály, čím sa vytvorí vysoko pevný a odolný šev.

Plexisklové dosky je možné spracovávať na drevoobrábacích a mechanických strojoch (rezanie, frézovanie, sústruženie, vŕtanie), ako aj brúsenie a razenie vhodnými nástrojmi.

Lacné plexisklo môže pri obrábaní prasknúť a pri laserovom spracovaní sa roztaviť. Lacné plexisklo nemá UV ochranu a pomerne rýchlo zožltne.

Cena plexiskla

Hľadáte kde kúpiť kvalitné plexisklo? Naša spoločnosť Vám dáva do pozornosti vynikajúce plexisklo, ktorého cena Vás milo prekvapí. Dnes svet vyrába širokú škálu produktov z plexiskla, ktorých cena je veľmi nízka.
Je to spôsobené jedinečnými vlastnosťami plexiskla. Pevnosťou, ľahkosťou, termoplasticitou a hospodárnosťou. Preto je rozsah tohto materiálu taký široký.

Na Vaše aj  individuálne objednávky sme pripravení dodať taktiež aj farebné plexisklo.

A sme pripravení plniť aj Vaše individuálne požiadavky, ktoré nemáme v ponuke online katalógu.

– stojany na telefóny, prehrávače;

– stojany na tlačiarenské výrobky;

– držiaky na stenu, držiaky cien;

– vybavenie predajne;

Ponúkame Vám vstrekovacie a vytláčacie plexisklo, ktorého cena závisí od farby a hrúbky. Široký sortiment a nízke ceny z nás robia lídrov v našom segmente trhu.

Takže cenu plexiskla – možno približne vypočítať pomocou pomerne konštantnej hodnoty: maloobchodnej ceny 1 m2.  Štandardné priehľadné plexisklo hrúbky 3 mm sa pohybuje v rozmedzí 16-25 €. Táto odchýlka závisí od rozdielov medzi vstrekovacím a vytlačovacím plexisklom (vstrekovanie je drahšie), predajnej ceny výrobcu za plexisklo a predajcu (firiem špecializujúcich sa na predaj plechových plastov). Pri predaji plexiskla u predajcov stavebných potrieb, železiarstva a pod., môžu byť tieto čísla prirodzene výrazne vyššie. Označenie A \u003d 16-25 € / m2. m, viete približne vypočítať cenu plexiskla. B pre akýkoľvek priehľadný plexisklo plech (s výnimkou drahších tenkých plechov s hrúbkou 1-1,5 mm). € \u003d (A / 3) x hrúbka plechu (mm) x šírka plechu (m) x dĺžka plechu ( m).. Cena plexiskla matného bude približne o 5-7% drahšia.

Farebné plexisklo obsahuje prirážku okolo 10 – 12%, všetko uvedené platí pre štandardný sortiment plexiskla. Ceny špeciálnych druhov plexiskla sú výrazne vyššie. 1,5- až 3-násobné zvýšenie nákladov (u niektorých značiek dokonca 10-násobné) by vás nemalo prekvapiť, pretože výrobné náklady sú skutočne vysoké. Pre svoje vynikajúce vlastnosti a neustále zdokonaľovanie bude plexisklo nepochybne žiadané nielen v tradičných, ale aj v rozvíjajúcich sa oblastiach konštruktívnej ľudskej činnosti.