Reklamné stojany – ako si vybrať? Výhody použitia a typy

Reklamne stojany
 1. Výhody použitia reklamných stojanov
 2. Typy reklamných stojanov
 3. Ako sa používajú reklamné stojany z plexiskla?

Reklamné stojany slúžia ako efektívni pomocníci pri distribúcii propagačných materiálov.
Harmonicky zapadnú do každého prostredia.
Takéto reklamné stojany vyrobené na objednávku môžu pôsobiť ako originálne dizajnové prvky pre obchod, kanceláriu, kaviareň, reštauráciu, banku, poisťovňu, cestovnú kanceláriu, hotel, lekársku ambulanciu a iné organizácie.

Reprezentatívny dizajn umožňuje umiestniť reklamné stojany z plexiskla na rôzne miesta do interiéru a nenápadne tak prezentovať reklamné informácie spotrebiteľovi.

Výhody použitia reklamných stojanov

Reklamné stojany na propagačné materiály majú množstvo výhod, vďaka ktorým je posúvanie rôznych informácií zákazníkovi o niečo jednoduchšie.

 • priehľadné plexisklo nezakrýva informácie napísané na reklamnom stojane. Všetky detaily inzerátu sú jasne viditeľné pre potenciálneho kupujúceho inzerovaného produktu alebo služby.
 • vysoká životnosť – pri správnom používaní bude slúžiť reklamný stojan dlhé roky.
 • plexisklo je odolné voči UV žiareniu: zachováva si svoju celistvosť aj pri neustálom vystavení priamemu slnečnému žiareniu.
 • vysoká priepustnosť svetla umožňuje použitie takýchto reklamných stojanov vo vitrínach a oknách.
 • pohodlný dizajn uľahčuje umiestnenie reklamných stojanov na rôzne povrchy: na podlahu, stenu, stôl, podstavec.
 • vďaka nízkej hmotnosti materiál nevytvára veľké zaťaženie základne.
 • vynikajúce estetické vlastnosti umožňujú takýmto regálom harmonicky zapadnúť do akéhokoľvek interiéru. Sú vhodné v kancelárii, v obchode, vo vestibule obchodného centra, v pavilóne metra a na iných miestach.

Reklamné stojany sú pohodlné a jednoduché na obsluhu. Materiál, z ktorého sú vyrobené je šetrný k životnému prostrediu a plne vyhovuje požiadavkám sanitárnych a hygienických noriem.

 Sú nenáročné na údržbu: plexisklo je možné utrieť a v prípade potreby umyť neabrazívnymi čistiacimi prostriedkami.

Reklamný stojan z plexiskla môžete používať niekoľko rokov a jednoducho tak prejsť z jedného typu reklamného produktu na iný.

Typy reklamných stojanov:

V reklamnom priemysle je možné rozdeliť takéto výrobky do niekoľkých hlavných skupín: stolové, nástenné, podlahové, vertikálne, horizontálne, podnosy s priehradkami.

Uvažujme o niektorých možnostiach.

 • Naklonené jednostranné reklamné stojany na umiestnenie tlačových produktov sú veľmi pohodlné na použitie. Brožúry, letáky, cenníky a iné tlačoviny sú v nich umiestnené kompaktne a okamžite upútajú pozornosť návštevníkov.
 • Vertikálne usporiadané reklamné stojany na odnímateľnom podstavci, v ktorom je možné umiestniť propagačné materiály na oboch stranách.
 • Viacdielne stolové reklamné stojany poskytujú kompaktné umiestnenie reklamy.
 • Reklamné stojany sa môžu vyznačovať maximálnymi rozmermi a sú umiestnené na podlahe.

Veľkosti reklamných stojanov sa líšia. Najobľúbenejšie formáty sú A4, A5, 1/3 A.

Vďaka použitiu moderných technológií je možné vyrábať reklamné stojany štandardných tvarov, napríklad v tvare obdĺžnika alebo štvorca, ako aj neobvyklých konfigurácií – kruh, ovál, trojuholník, lichobežník a rôzne tvary.

Každý zákazník si môže vybrať vhodné farebné riešenie. Keďže plexisklo je dostupný v širokej škále odtieňov, je možné vyrábať nielen transparentné reklamné stojany, ale aj farebné produkty.

Ako sa používajú reklamné stojany z plexiskla?

Reklamné stojany z priehľadného plexiskla sa používajú na umiestnenie rôznych druhov reklamných produktov:

 • brožúry formátov A4 a A5, ako aj iných veľkostí: počet vreciek a počet vrstiev sa mení podľa požiadavky zákazníka
 • letáky
 • cenníky, ktoré môže návštevník ľahko získať a vziať so sebou
 • vizitky, elegantný, kompaktný dizajn poskytuje jednoduchý prístup k obsahu – vizitky možno ľahko vybrať z držiaka
 • jedálne lístky a špeciálne ponuky stravovacích zariadení

Žiadané sú aj reklamné stojany v obchodoch, kde sa predávajú nepotravinárske výrobky. Reklamné stojany pomáhajú prezentovať tovar a zároveň umiestniť cenovky. Kupujúci má možnosť vidieť produkt čo najlepšie, so všetkými informáciami.

 Vzhľadom na dlhú dobu používania sa náklady na obstaranie reklamných stojanovmnohonásobne vyplatia. Podľa mnohých používateľov je to jeden z najziskovejších a najpohodlnejších spôsobov umiestňovania reklamných informácií a tovaru.

Sme pripravení Vám ich vyrobiť na objednávku v súlade so všetkými vyslovenými požiadavkami. Čas výroby závisí od pracovného zaťaženia našej výroby a množstva, ktoré potrebujete. Vašu objednávku doručíme do akéhokoľvek mesta, ktoré potrebujete, nielen na Slovensku, ale aj v rámci celej EÚ.

V našom online katalógu si môžete objednať ďalšie produkty pre Váš podnik. Uveďte počet produktov, ktoré potrebujete a pošlite nám svoju požiadavku.