Využitie recyklovaných materiálov pri výrobe PETG, plexiskla je naším príspevkom k starostlivosti o prírodu

Plasty

Zastávame aktívny životný postoj a snažíme sa prispieť k ochrane životného prostredia, k ochrane našej prírody.
Čo pre to robíme:
– po laserovom spracovaní materiálov používame profesionálne systémy čistenia vzduchu
– pri našej výrobe používame výhradne recyklované suroviny, materiály ako PETG, plexisklo
– materiály, ktoré používame, sú recyklovateľné a tým prispievame k zachovaniu prírodného bohatstva a prírodných zdrojov.
Ako sa označujú plasty a plastové výrobky:
01-PET PET (E) alebo PET – polyetyléntereftalát: zvyčajne sú to fľaše s vypuklou bodkou na dne, ktoré predávajú vodu, sódu, mlieko, olej. Z PET sa často vyrábajú aj priehľadné fľaše na šampóny, jednorazové nádoby na potraviny. Jeden kus je možné recyklovať.
02-PE-HD PEHD (HDPE) alebo HDPE – nízkotlakový polyetylén: kanistre, uzávery fliaš, fľaše na kozmetiku a chemikálie pre domácnosť. Dva sa dajú recyklovať.
03-PVC PVC alebo PVC – polyvinylchlorid: okenné rámy, blistre, obaly na tabletky, zmršťovacie fólie, kozmetické fľaštičky, hračky. Vyhýbajte sa takýmto obalom, sú škodlivé, je takmer nemožné ich recyklovať.
04-PE-LD PELD (LDPE) alebo LDPE – vysokotlakový polyetylén (nízka hustota(sad) vrecká a fólie. LDPE sa dá odovzdať na spracovanie, ale treba hľadať kde.
05-PP PP – polypropylén: uzávery fliaš, vedrá, kelímky od jogurtov, obaly na šošovky, šuštiace plastové obaly. PP je možné odovzdať na spracovanie.
06-PS PS – polystyrén, môže byť obyčajný a penový. Expandovaný polystyrén sa používa na výrobu peny, obalov na vajíčka, podložiek na mäso a obalov. Z obyčajného polystyrénu – kelímky od jogurtov a obaly na CD, ako aj takmer všetok jednorazový riad. Recyklovať sa dá, ale takýmto obalom je lepšie sa vyhnúť, sú škodlivé.
07-O O(other) alebo OTHER. Rozklad zmesi

 

 

 

recycl

Ak je táto značka na výrobkoch vyrobených v Európe, znamená to, že výrobca zaplatil licenčný poplatok a financoval zber a triedenie odpadov z obalov.