Tlač na kov, Sieťotlač na kov v Dolnom Kubíne

In stock
€0
Celkom s DPH €0
Objednat'

Popis produktu

Pri výrobe vonkajšej reklamy, interiérových prvkov, tabúľ.

Vieme pri zadávaní použiť certifikáty, značkových výrobkov, priemyselných dielov, obalov, skiel, suvenírov. Používame kovové vložky na návrhy tlačených produktov. Rozvrhnutie môže byť požadované aj pre utesnenie kovového povrchu.
Hlavným problémom, ktorý bráni aplikácii tlačených obrázkov na kovové výrobky je ,že tento materiál neabsorbuje vlhkosť. Každý akýkoľvek náter pozostáva z pevného pigmentu, ktorý mu dáva určitú farbu. Kvapalné spojivo, ktoré sa čiastočne odparuje je absorbované do potlačeného materiálu, čo pomáha zaistiť vzhľad.
Riešením problému bolo ultrafialové vytvrdzovanie, ktoré sa okamžite vysychalo pod vplyvom UV žiarenia. Ďalšou možnosťou sú vlastnosti samotných kovov pretože tento materiál je odolný voči teplu. Riešenie je spečenie farby na povrchu čo je ale ťažké pri tlači z papiera.
Obraz sa prenáša na kov niekoľkými spôsobmi, o ktorých budeme hovoriť podrobnejšie.

Sieťotlač v Dolnom Kubíne

Hodvábna obrazovka umožňuje utesniť obidve ploché plechy a konvexné povrchy. Podstata tejto metódy spočíva v tom, že vzhľad vzniká vynútením atramentu prostredníctvom tlačovej dosky - tenkej polymérovej siete, ktorá je natiahnutá cez kovový rám. V tejto forme sú tlačové prvky voľné a medzera je upchatá počas expozície , prejavuje sa to ako foto forma. Sieťotlač umožňuje vytvárať viacfarebné poltónové obrázky na kovoch, a to nielen tradičnými farbami, ale aj paletou Pantone

Výrobky z kovu shelkotrafaret, prístrojových dosiek, štítov, plakiet a odznakov, tácok, upomienkových predmetov, niektorých druhov vonkajšej reklamy a tak ďalej. Tento spôsob je výhodný pri výrobe tlačiarenských výrobkov v malých dávkach.

Priama tlač na kov v Dolnom Kubíne

Priama atramentová tlač sa vykonáva pomocou UV tlačiarní a veľkoplošných plotrov. Priamu tlač je možné vykonať vytvrdzovanými UV žiarením ,alebo žiarovo odolnými atramentmi, pomocou ktorých sa rýchlo fixuje vzhľad.
Táto relatívne nová technológia našla svoju aplikáciu vo výrobe kovových prvkov interiéru a exteriéru, vonkajších reklám, firemných suvenírov, tienidiel, tabúľ atď.
Významnou výhodou priamej tlače na kov je nezávislosť nákladov na jeden výrobok od výroby tlačených výrobkov.

Tampónová tlač na kov v Dolnom Kubíne

Technológia tampónovej tlače je jednoduchá, pretože všetky sú dômyselné, ale súčasne vývoje modelov štítkov tlačových výrobkov a tlačiarenského procesu si vyžadujú veľkú starostlivosť a skúsenosti. Pre prenos loga alebo iných informácií sa použije tlačená forma (aká koľvek: pre vysokú, hlbokú alebo plochú tlač) a špeciálny elastický tampón. Forma je inštalovaná vo vodorovnej rovine vedľa jednotky farbenia, tampón je upevnený v držiaku na tampóny. Počas jedného tlačového cyklu sa atrament aplikuje na formu, tampón prichádza do styku s tlačiacimi prvkami a prenáša atrament na výrobok upevnený pomocou nástrojov.
Hlavnou nevýhodou tejto metódy je to, že rozmery tampónu a teda prenášaný vzor sú obmedzené.
Technologické možnosti pad printing: penetrácia na odľahlých miestach, tlač na konvexné povrchy - umožňujú použitie tejto metódy v rôznych odvetviach: výroba prístrojových dosiek, riadiacich jednotiek, hračiek, darčekov, balení a ostatných polygrafických výrobkov.

Up